Aktualności

 30-10-2019 

Skutecznie koduj swoje rośliny za pomocą drukarek Leibinger!

Informacje o zbliżającym się obowiązkowym paszporcie roślin UE.

Ze względu na nowe przepisy UE producenci roślin będą musieli przestrzegać zaostrzonych przepisów dotyczących kodowania i znakowania od 14 grudnia 2019 r. i umieścić tak zwany paszport roślin na każdej jednostce handlowej.

Dzięki drukarkom Leibinger CIJ możesz optymalnie i wydajnie wdrożyć paszport roślin!

·        Niskie koszty wydruku - paszport drukowany jest bezpośrednio na produkcie (bez drogiej etykiety).

·        Niezwykle szybkoschnący atrament do wszystkich istotnych materiałów, np. do plastikowych czy glinianych       doniczek, kart magazynowych, drewnianych palet, kart i kartonów, folii termokurczliwych jako opakowań     zewnętrznych  itp.

·        Proste przełączanie między zadaniami drukowania dla różnych gatunków roślin.

·        Dzięki technologii Leibinger Sealtronic atrament nie wysycha w drukarce nawet podczas przerw produkcyjnych!

·        Dzięki Leibinger JET3up PI ciemne doniczki można również kodować jasnymi, pigmentowanymi atramentami.

Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością przedstawimy optymalne rozwiązanie!

 

Co obejmują nowe przepisy UE?


Z dniem 14 grudnia 2019 r. Wejdą w życie nowe przepisy UE (2016/2031 / UE, 2017/625 / UE), które stanowią, że wszystkie „rośliny przeznaczone do sadzenia”, które zostaną wprowadzone do obrotu w UE na ten dzień, wymagają tak zwanego paszportu roślin. Posiadając paszport roślin, producenci / handlowcy mogą udowodnić, że ich rośliny spełniają wymogi kontroli obowiązujące w UE. Rozporządzenie dotyczy wszystkich „roślin przeznaczonych do sadzenia” - tj. oprócz roślin doniczkowych i drzewek szkółkarskich, ma również zastosowanie do bulw, cebul, korzeni i nasion do dalszej uprawy.

Paszport roślin musi zawsze znajdować się na najmniejszej jednostce handlowej, np. doniczce, paczce, pudełku, wiązce lub pojemniku.

Paszport roślin jest wymagany na wszystkich etapach na szlaku handlowym od producenta do ostatniej firmy dystrybucyjnej (np. centrum ogrodnicze, sklep z artykułami dla majsterkowiczów lub szkółka roślin).

Celem jest ustanowienie jednolitej procedury kontroli w celu ograniczenia przenoszenia szkodników i chorób oraz umożliwienia identyfikowalności.